Ender 3 V2 – рекомендовані апгрейди


Після півроку володіння цим принтером, захотілось поділитись моїм досвідом з покращення якості життя при користуванні цим принтером.

Сам по собі він непоганий, але деякі компоненти є або не дуже надійними, або є «лотереєю» в плані якості.

Мова піде про те, що є сенс замінити або одразу у процесі збирання принтеру, або запланувати на найближчий апгрейд, як тільки з’явиться можливість.

Типові проблеми «прямо з коробки»

1. Те, що зламається у самий неочікуваний момент – гівняний чорний пластиковий екструдер. Важіль, який тримає підшипник – найслабше його місце, і може тріснути у будь-який момент. Може в перший же день, може через півроку – як пощастить. Яким чином ви про це дізнаєтесь – буде нерівномірна екструзія пластику, можливо її просто не буде.

2. Те, що вимагатиме постійно вирівнювати робочу поверхню відносно хот-енду – хуйові пружини. Їх чотири, і вони досить слабкі, і не дають достатьнього опору, щоб пластикові коліщатка не повертались просто від погляду на них (або вібрацій при друці, але це не точно).

3. Елемент лотереї – платформа з боросилікатного скла. Вона або крива (інколи може пощастити, і вона просто з ямою в центрі, і це вирішується підкладанням фольги), або на ній нічого не тримається без клею-олівцю або лаку для волосся. Інколи все одразу, тут як пощастить. Є легенди, що у декого ця скляна платформа одразу нормальна, але у це важко повірити – можливо її вдасникам просто подобається мастити скляні поверхні клеєм-олівцем, і вони вважають це нормою.

4. Фіксатор мотору на осі Z не дуже вдалого розміру, тому ходовий гвинт буде трохи під кутом до осі, що зробить рух каретки вверх-вниз нерівномірним, і з’явиться так званий «Z banding», коли деякі шари будуть сплюснуті і матимуть візуально ширшу стінку.

Як з цим жити?

Пункти 1, 2 та 4 можна бюджетно покращити, надрукувавши апгрейди не виходячи з дому. Є декілька варіантів повністю друкованих екструдерів, фіксаторів для коліщаток для вирівнювання платформи, та фіксатор для мотору на Z осі. Бюджетно, та швидко.

Якщо є час та гроші – можна придбати досить непогані апгрейди:

1. Екструдер.

Тут є варіанти.

1 а) бюджетний алюмінієвий (червоний) з однією шестернею – такий самий, як комплектний, але з алюмінію. Не зламається, але використовує все такий же маленький латунний фітинг, що не є самим надійним варіантом для утримання боуденівсьукої трубки на місці.

1 б) трохи дорожчий алюмінієвий (сріблястий) – такий саме, як червоний, але використовує фітинги більшого розміру, у яких можна реально надійно зафіксувати боуденівську трубку. Це дозволить уникнути проблем з ретракцією.

1 в) клони BMG екструдеру з двома шестернями та зменшеною передачею – бувають як пластикові, так і металеві. За рахунок зменшеної передачі обов’язково потрібно буде переналаштували e-steps. Досить потужні, добре підходять для друку TPU, який досить проблемний у плані його еластичності та намотування на шестерню у екструдерах, де вона одна і є простір навколо неї. З мінусів – за рахунок меншої передачі, при налаштуванні параметру «linear advance» на кастомних прошивках та материнках, буде відчутно пищати/скрипіти при друці.

1 г) червоний алюмінієвий екструдер з двома шестернями. Більшість варіантів, які можна купити – мають дефект у дизайні, коди одна з шестерень врізається у важіль, на якому вона закріплена. Алюмінієва стружка, нерівні одна відносно одної шестерні, погана екструзія, купівля нового екструдеру.

2. Більш жорсткі пружини. Часто йдуть у комплекті з алюмінієвими коліщатками. Забезпечують достатній опір повертання коліщаток, тому не буде необхідності постійно підкручувати, щоб платформа була паралельно каретці після кожного знімання надрукованої моделі з платформи.

3. Мій улюблений апгрейд – сталева пластина з порошковим покриттям з PEI пластику. Потребує наклеювання магнітної площадки на нагрівальну поверхню. Має шикарну адгезію, досить стійка в плані подряпин. Дозволяє без шпателю, леза чи молотка знімати принти з великою площею контакту з платформою. Не раджу використовувати її при друці TPU чи полікарбонату – буде дуже важко відділити його від пластини. Можна наділити малярний скотч на зворотню сторону пластини, коди потрібно друкувати поліуретаном чи полікарбонатом.

Запис Ender 3 V2 – рекомендовані апгрейди спершу з'явиться на Блог Дмитра.